Sor.Zobakit'e hoşgeldiniz


Bu platformun amacı farklı teknoloji, bilim ve mühendislik üzerine bizim ürünlerimizde dahil olmak üzere farklı ürünlerin tartışılması, programlama ve donanım tasarımı gibi diğer konularda fikir alış verişinde bulunmak ve yardımlaşmaktır. Özellikle donanım ağırlık yazılım konusunda uzmanlaşmış ekibimiz'le zobateam olarak sizlere bizde yardımcı olmaya çalışacağız. Her geçen gün büyüyen Zoba ekibi olarak türkçe kaynak ve çözüm konusunda kaynak sorununa çözüm üretmeyi hedeflemekteyiz. Başta Arduino,Raspberry Pi ve diğer elektronik kartların programlanması gibi konularda paylaşımlar sunmak istiyoruz. Soru sorma platformumuz da ayrıca c,c++,python,c# gibi birbirinden farklı konularda sorular sorabilir ve en büyük erdem olarak sorulan sorulara doğru ve güzel cevap verek diğer kullanıcılara yardım etmiş olursunuz. Umarım beklendtilerimiz doğru çıkar ve hep birlikte birçok problemin çözüldüğü güzel bir forum olur.


Sorunu sor, cevapına ulaş, cevap yaz

Soru sorma platforumuzda temel amaç sorulara hızlı, en doğru ve en sade şekilde cevap bulmaktır. Burası tartışma forumu değildir. Onuda yakında yapacağız.


Sadece soru......ve işte cevabı.


Güzel bir cevap gördüysen oyunu ver ve değerini artır.
İyi cevaplar herzaman üste sıralanır ve buda cevabı bulmayı kolaylaştırır.

Soruyu soran kişi isterse cevabı kabul edildi olarak işaretler.
Kabul edilmiş cevabın en iyi cevap olduğu anlamına gelmez,
Soruyu soran kişinin işe yaradığı anlamına gelir.

2

Arduino ile esp8266 kullanımı?


hakang_56 profil resmi

sordu 5 saat önce

Arduino ile esp8266 kullanımı konusunda çalışma yapmak istiyrum nerden başlayacağım konusunda emin değilim. Bana temel seviyede önerebilieceğiniz döküman varmıdır?

Teşekkür ederim

2 cevap verildi

Sırala » eski yeni çok oylu

3
oyvkar gravatar image

cevap verdi 3 saat önce

Esp8266'yı arduino ile sürmek çok kolaydır. Esp8266 için yazılmış kütüphaneler bile var. ARDUINO ile ESP8266 kullanımı ve web server çalışmasın da başlamak için en temel bilgileri bulabilirsin.


0
stian gravatar image

answered 2 hours ago

Ardiuno dışında bir çalışma yapmak istersen Esp8266 üzerine micropython kurup'da kullanabilirsin. Tabi bunun için temel olarak python programlama dili bilmen gerekiyor.Yapılmış örnek çalışmaya bu linkten ulaşabilirisinSoru sorun!

Karşılaştığın problemle ilgili soru sorarken asıl probleme odaklanın. Ne yapmaya çalıştığınızı ve neler yaptığınızı doğru ve dataylı şekilde aktarın.


Lütfen:
Özgün, açık ve anlaşılır olun
Ayrıntılara ilgili soru ve bilgiler içeren bağlantılar ekleyin
Neyi denediğinizi ve ne yapmak istediğinizi açıklayın
Donanım ve yazılım ayarlarınızı tanımlayın, gerekiyorsa kod örnekleri ve resimler paylaşın
Sorulan sorular bazı kural ve formatlara uygun olamalıdır. Düzeltilmesi ve ya detaylandırılması gereken sorular birileri düzenlene kadar kapatılır.


Lütfen kaçının:
Cevabın sizin için bir öneminin olmadığı keyfi sorulardan
Herhangi bir fayda sağlamayacak teknik konular dışında tartışma yaratacak sorulardan
Programlama, mühendislik, elektronik gibi teknoloji ve teknik konular dışında soru sormaktan
Cevaplanmış soruların cevaplarını aramadan tekrar aynı soruyu sormaktan

Haydi Başlayın